تبلیغات
خرید بک لینک
 
خرید vpn ساکس پیش بینی مسابقات ورزشی
 • نویسنده : admin , نوشته شده در: ۱۷ خرداد۱۳۹۶
 • «باب دیلن» پرونده جایزه نوبل را بست

  بالاخره تمام حاشیه‌ها به اتمام رسید و امروز «باب دیلن» که سال گذشته برنده جایزه‌ی نوبل ادبیات شده بود، متن سخنرانی خود را منتشر کرد تا هم بتواند جایزه یک میلیون دلاری‌اش را دریافت کند و هم نقطه ‍پایانی بر تمام جنجال‌هایی بگذارد که از سال گذشته تا کنون ‍شکل گرفته بود.

  او سخنرانی خود را به صورت یک فایل ۳۰ دقیقه‌ای ضبط کرده و در آن به این مساله اشاره کرده که چه آثار ادبی و موسیقایی بر زندگی او و ترانه‌هایش تاثیرگذار بوده است. او گفته که بادی هالی (Buddy Holly) -که دیلن کمی پیش از مرگ او موفق به دیدارش شده بود- بیشترین تاثیر را در میان موسیقی‌دانان روی او گذاشته است.

  دیلن همچنین به این مساله اشاره کرده که رمان‌هایی مثل «موبی دیک»، «در جبهه غرب خبری نیست» و «اودیسه» در ترانه‌هایش تاثیر بسیار زیادی گذاشته‌اند. او همچنین گفته: «ترانه‌های ما در سرزمین زندگان زنده هستند. اما ترانه از ادبیات متفاوت است. ترانه‌ها باید به آواز خوانده شوند نه خواندن معمولی. واژه‌هایی که در نمایشنامه‌های شکسپیر هست باید روی صحنه بازی شوند. درست همان‌طور که کلماتی که در ترانه‌ها هستند باید به آواز خوانده شوند نه اینکه روی کاغذ به خواندنِ معمولی و من امیدوارم برخی از شما این فرصت را پیدا کنید که به ترانه‌ها به همان نحوی که قرار بوده شنیده شوند گوش کنید. مثلاً در یک کنسرت یا آلبوم یا هر طریقی که امروزه مردم به موسیقی گوش می‌کنند. یک بار دیگر به هومر بازمی‌گردم که می‌گوید: “ای الهه شعر در من بخوان و از دریچه‌ی من داستانت را بگو”.»

  باب دیلن تا مدتی طولانی پس از برنده شدن نوبل، نسبت به آن واکنشی نشان نداده بود و  در مراسم دریافت جایزه نیز شرکت نکرد. او اولین ترانه‌سرایی بود که برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

 • برچسب‌ها, , , ,
 • نظرات درباره این مطلب