تبلیغات
خرید بک لینک
 
خرید vpn ساکس پیش بینی مسابقات ورزشی
 • نویسنده : admin , نوشته شده در: ۲۱ اسفند۱۳۹۵
 • شور مخاطبان از ابوعطا و اصفهان تا موغام‌های آذری

  «عالیم قاسم‌اف» و «پرواز همای» شب گذشته آخرین کنسرت خود را به همت موسسه «آوای هنر» به مدیریت «محمد جلیل‌پور» برگزار کردند تا در آخرین روزهای اسفند، مخاطبان با جنجال‌های به قول خودشان دو دیوانه ضیافتی از موسیقی فارسی و آذری را در تالار وزارت کشور تجربه کنند. رپرتوار این برنامه شامل ساخته‌های «همای» بود که ابتدا در دستگاه اصفهان خواند و بعد از آن دوئت‌هایی به زبان فارسی و آذری با همراهی «قاسم‌اف» اجرا کرد و سرانجام استاد آذری‌زبان، موغام‌های مختلف را اجرا کرد. بعد از آن گروه ماهور و نوا خواند و دوباره به اصفهان بازگشت و در بخش‌هایی هم از ابوعطا و دشتی بهره برد. این گروه همچنین در آخرین کنسرت خود، «آب» را محترم شمردند و تلاش کردند تا اهمیت این مایه‌ی حیات را به مخاطبان پرشورشان نیز یادآوری کنند.

  این دو هنرمند در فستیوال موسیقی موغام در باکو با هم آشنا می‌شوند. «همای» پیشنهاد همکاری می‌دهد و قطعه «بی‌کَس» را به دو زبان آذری و فارسی و اپرای «موسی و شبان»‌ را برایش می‌فرستد و زمینه برای برگزاری «جنجال دو دیوانه» آغاز می‌شود تا این برنامه در سالن وزارت کشور که پیش از این مدت‌ها به علت آتش‌سوزی تعطیل شده بود، به اجرا درآید. طراحی صحنه کنسرت از المان‌های معماری ایرانی و خانه‌های سنتی ایران بهره گرفته و گروه پرفورمنسی را نیز برای اجرایش در نظر گرفته بود. «جاویدان نبی‌اف» و «اسفندیار شاهمیر» ناقارا و دف نواختند و  گروه موسیقی متشکل از استاد قاسم‌اف و پرواز همای -خواننده-، «پاشا هنجنی» نوازنده نی، «زکی علی‌اف» نوازنده تار، «محمود نوذری» نوازنده سنتور، «رافائل اصغراف» نوازنده بالابان، «میلاد علی‌پور» نوازنده بم‌تار و «مسلم علی‌پور» نوازنده کمانچه با گل افشانی گروه اجرایی کنسرت از بالای صحنه به سمت صحنه اصلی مشایعت شدند.

  «پرواز همای» در ابتدای این کنسرت از هنرمندان و ورزشکارانی که برای تماشای این برنامه آمده بودند، تشکر کرد. همچنین گروه بعد از اجرای قطعه‌های «خدا در روستای ماست» با ترانه، آهنگ و تنظیم پرواز همای، «بی‌کَس» با شعر، آهنگ و تنظیم پرواز همای و خوانندگی مشترک عالیم قاسم‌اف، قطعه‌ی «حال پریشانی» را اجرا کردند. در این بخش، «پاشا هنجنی» سولوی نی نواخت و «همای» او را همراهی کرد؛ گروه سپس قطعه «دیوانه چو دیوانه ببیند» از ساخته‌های پرواز همای را اجرا کرد.

  بخش دوم برنامه اما با احترام به «آب» اجرا شد، «پرواز همای» در این باره گفت: «ما امروز طراحی صحنه کنسرت را به شکلی انجام دادیم که یک حوض پر از آب و ماهی جلوی صحنه قرار دارد. اعتقاد داریم که آب نماد روشنایی و ماهی نماد زندگی است. ضمن این‌که همه می‌دانیم اکنون با کمبود آب مواجه هستیم؛ بنابراین از شما می‌خواهم آب را محترم بشمارید.»
  «بی من مخور شراب» به آهنگسازی پرواز همای و «سن یاریمین قاصدی سن» با شعر استاد شهریار، «شیرین لبی» و «دیوانه تر شدم» به آهنگسازی پرواز همای از جمله قطعات دیگری بودند که اجرا شدند. علاوه بر آن «قاسم‌اف» و «همای» «هم‌نوازی سازها» را اجرا کردند که نوازندگان در آن به تک‌نوازی داشتند.

  کیومرث پوراحمد، مصطفی زمانی، اندیشه فولادوند از جمله هنرمندان دیگری بودند که در آخرین اجرای کنسرت «جنجال دو دیوانه» در تالاربزرگ وزارت کشور حضور داشتند.

 • برچسب‌ها, , , , , , , ,
 • نظرات درباره این مطلب