تبلیغات
خرید بک لینک
 
خرید vpn ساکس پیش بینی مسابقات ورزشی
 • نویسنده : admin , نوشته شده در: ۱۹ دی۱۳۹۵
 • MIDI Message

  میدی داده ­های مربوط به اجرای موسیقی را به صورت دیجیتال ‌بین دستگاه­های مرتبط و به شکل رشته­ های پیام میدی در یک خط منفرد میدی با سرعت  ۲۵/۳۱ (بیت/ثانیه) مبادله می­ کند. این داده­ ها تنها در یک خط میدی منفرد و در یک جهت از یک منبع واحد به مقصد قابل انتقال است.برای مقدور ساختن تبادل­های دو طرفه‌، باید از خط داده میدی دوم بهره برد تا داده­ ها را مجدداً به دستگاه نخست پس فرستاد. پیام­های میدی، از گروه­های ۸ بیتی لغات (موسوم به بایت) تشکیل شده­ اند که به صورت سری (Serial) منتقل می­  شوند تا مجموعه­ ای از دستورالعمل­ها را به یک یا همه دستگاه­های میدی درون سیستم برسانند. تنها ۲ گونه بایت داریم که توسط مشخصه­ های میدی تعریف شده­اند: «بایت وضعیت» و «بایت داده»

  «بایت وضعیت» به عنوان عاملی برای شناسایی تعریف شده است تا به دستگاه دریافت کننده موقعیت تابع خاص میدی و کانال مورد نظر را اعلام کند. داده انتقالی توسط «بایت داده» و به صورت مقادیر عددی واقعی همراه با «بایت وضعیت» کُد می شود.

  اگر چه یک بایت از ۸ بیت تشکیل شده است، مهم­ترین بیت MSB یا همان بیت باینری­ ای است که در منتهی­ الیه سمت چپ لغت قرار دارد و صرفاً برای شناسایی نوع بایت استفاده می­شود. در «بایت وضعیت» این بیت MSB همواره عدد یک است در حالی­که در «بایت داده» همواره صفر است.

  برای مثال، یک پیام۳ بایتی شروع Note-On (که برای مشخص کردن آغاز نُت میدی است) به صورت باینری ممکن است به یکی از صورت­های نمایش داده شده در زیر خوانده شود. لذا، یک پیام ۳ بایتی خروج به صورت (۱۰۰۱۰۱۰۰) (۰۱۰۰۰۰۰) (۰۱۰۱۱۰۰۱) دستورالعمل­هایی که صادر خواهد کرد عبارتند از: «‌انتقال پیام Note-Out روی کانال شماره ۵ میدی، با استفاده از نت کلید شماره ۶۴ در سرعت حمله» (سطح حجم نت ۸۹)

 • برچسب‌ها, , , , ,
 • نظرات درباره این مطلب