تبلیغات
خرید بک لینک
 
خرید vpn ساکس پیش بینی مسابقات ورزشی
 • نویسنده : admin , نوشته شده در: ۲۶ دی۱۳۹۵
 • House Music

  موسیقی هاوس (House) سبکی از موسیقی رقص الکترونیک می باشد . که از سال ۱۹۸۰ مرسوم شد.  نام این موسیقی برگرفته از نام کلاب  شبانه  ورهاوس (Warehouse) در شیکاکو می باشد. این کلاب در واقع یک کلاب شبانه زیر زمینی مخفی و محل تجمع امریکاییهای افریقایی تبار و لاتین همجنسگرا بود. دی جی فرانکی ناکلز (Frankie Knuckles) یکی از دی جی های این کلاب بود که نقش بسیار مهمی در پیدایش سبک House داشت، به طوری که بسیاری از طرفدارانش لقب GodFather Of House Music Genre را به او نسبت داده اند. در آغاز دی جی فرانکی موسیقی دیسکو کلاسیک و یورو سینت پاپ پلی می کرد. فرانکی ناکلز مبتلا به دیابت نوع دوم بود و در سال ۲۰۱۴ بر اثر بیماری درگذشت. از دیگر دی جی هایی که نقش اساسی در تحول سبک دیسکو و پیدایش موسیقی House اولیه داشتند می توان Larry Levan و DJ Ron Hardy را نام برد.

   

  (Frankie Knuckles (January 18, 1955 – March 31, 2014

  متریک موسیقی هاوس ۴/۴ می باشد . تمپوی آن بین ۱۱۰ تا ۱۲۸ ضرب بر دقیقه متغیر است. در ساخت ریتم موسیقی House از یک ماشین درام و یا سمپلر استفاده می شود و به همراه آن بیس لاین قرار می گیرد. در آن زمان بیس لاین عمدتا توسط سیکوئنسر Roland TB-303  و خط ملودی نیز توسط یک سینتی سایزر ایجاد می شد.

  Roland TB-303 Bass Line Sequencer

   

  Roland TR-808 Drum Machine

   

  Roland TR-909 Drum Machine

  House در برخی از ملودی ها از گام های موسیقی جز و بلوز پیروی می کند. این موسیقی دارای زیر شاخه های متعددی است که هر یک هواخواهان خود را دارند. در بین زیر شاخه های گوناگون House، دو زیر شاخه ی Tech House و Deeo House از طرفداران بیشتری برخوردار هستند. تجارت این موسیقی امروزه بسیار پر رونق است از فستیوالهای بزرگ تا کلابهای شبانه کوچک و حتی سایتهای فروش موسیقی درآمد زیادی از فروش و ارائه این سبک موسیقی کسب می کنند.  از هنرمندان به نام این سبک میتوان افراد زیر را نام برد:

  • Seamus Haji
  • Junior Jack
  • Stonebridge
  • Blvd East

  بشنوید نمونه ای از قطعه ی موسیقی House اولیه ساخته Jesse Saunders مربوط به سال ۱۹۸۴ که گفته می شود اولین موسیقی House رسمی Chicago Records می باشد. در ساخت این موسیقی از درام ماشین Roland TR 808 به همراه سیکوئنسر بیس لاین  Roland TB-303  و همچنین سینتی سایزر KORG POLY 61 استفاده شده است.

 • برچسب‌ها, , ,
 • نظرات درباره این مطلب